Επίσκεψη στο ΚΠΕ Φιλιατών

Την Τετάρτη 24/04/2024 η Β’ τάξη του σχολείου μας με συνοδούς την κ. Μπρίτσα Ελεονώρα, τον κ. Δήμο Νικόλαο, την κ. Μελιγγιώτη Ελένη και τον κ. Τραϊκαπη Γεώργιο επισκέφτηκε το ΚΠΕ Φιλιατών για να συμμετάσχει σε περιβαλλοντικό πρόγραμμα με θέμα την Υδροκίνηση.

Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε σε εγκαταστάσεις παλαιών και σύγχρονων μορφών υδροκίνησης (νερόμυλοι, νεροτριβές και μαντάνια) στην Κρυσταλλοπηγή Θεσπρωτίας, όπου ο κύριος Χατζησταμάτης Δημήτριος – ΠΕ11 Φυσικής Αγωγής, υπεύθυνος του ΚΠΕ, εξήγησε στους μαθητές με λεπτομέρειες την χρήση τους και την σημασία τους για την οικονομική ανάπτυξη της περιοχής.

Τον ευχαριστούμε θερμά!

Την επίσκεψή μας, χαιρέτισε και ο Δήμαρχος Σουλίου Αθανάσιος Ντάνης.

Επίσης ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας την οικογένεια Ντούμα για την φιλοξενία στις υπέροχες εγκαταστάσεις τους!!!