Γιορτή 28ης Οκτωβρίου 2022

Google Photo

Στιγμιότυπα από την γιορτή-αφιέρωμα για την επέτειο του ΟΧΙ των Ελλήνων, στους Ιταλούς και τους Γερμανούς, που πραγματοποιήθηκε στους χώρους του 8ου Γυμνασίου Ιωαννίνων την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2022.

Ωρολόγιο πρόγραμμα και ενημέρωση γονέων σχ. έτους 2022-2023

Στο μενού Εκπαιδευτική Λειτουργία > Ωρολόγιο Πρόγραμμα, του αναθεωρημένου ιστοτόπου του σχολείου μας, θα βρείτε το ωρολόγιο πρόγραμμα που ισχύει για το σχολικό έτος 2022-2023.

Τέλος, στο μενού Εκπαιδευτική Λειτουργία > Ενημέρωση Προόδου οι γονείς και κηδεμόνες θα βρουν τις ώρες που μπορούν να ενημερωθούν από τους καθηγητές του σχολείου μας σχετικά με την επίδοση των παιδιών τους.

Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2022

Google Photo

Στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού (30 Σεπτεμβρίου 2022) για το σχολικό έτος 2022-2023, το σχολείο μας πραγματοποίησε επίσκεψη στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Πάρκου Πυρσινέλλα. Μαθητές και εκπαιδευτικοί είχαν την ευκαιρία να περπατήσουν, να τρέξουν, να παίξουν ποδόσφαιρο, να κάνουν χρήση των υπαίθριων αθλητικών οργάνων στην είσοδο του πάρκου και να γνωρίσουν το άθλημα του petanque.