Εγγραφές μαθητών Γ’ Γυμνασίου στο Λύκειο

Αγαπητοί γονείς,
​Σε συνέχεια του προηγούμενου ηλεκρονικού μηνύματος σε σχέση με την προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-eggrafes, επισημαίνουμε  ότι  στην “Επιστολή προς  γονείς” αναφέρεται:
“Η διεύθυνση μόνιμης κατοικίας, βάσει της οποίας θα εγγραφεί-κατανεμηθεί ο/η μαθητής/τρια, είναι αυτή η οποία θα συμπληρώσετε στις υπεύθυνες δηλώσεις (θα πρέπει να ταυτίζεται και στις δύο Υ.Δ.). Αν η διεύθυνση είναι διαφορετική από αυτή που έχετε ήδη δηλώσει στο σχολείο και έχει καταχωριστεί στο πληροφοριακό σύστημα myschool, δηλαδή δεν κατοικείτε πλέον στην ίδια διεύθυνση, παρακαλείστε να επικοινωνήσετε έγκαιρα με τη σχολική μονάδα όπου φοιτά τώρα ο/η μαθητής/τρια και να προσκομίσετε τα σχετικά δικαιολογητικά που θα σας ζητήσουν, προκειμένου να πραγματοποιηθεί η αλλαγή. “

Αποδεκτό δικαιολογητικό μπορεί να είναι ένα από τα παρακάτω:
·         Αντίγραφο πρώτης σελίδας από  πρόσφατη φορολογική δήλωση (Ε1)

·         Αντίγραφο μίσθωσης κατοικίας από την ΑΑΔΕ (με υπογεγραμμένο συμφωνητικό και μακροπρόθεσμη ισχύ)

·         Αντίγραφο συμβολαίου αγοράς κατοικίας