Συμμετοχή στον Διεθνή Εκπαιδευτικό Διαγωνισμό Πληροφοριακού Γραφήματος (infographic) – «Ο Ήλιος με μια ματιά».

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος των Εκπαιδευτικών του σχολείου συγχαίρουν τις τέσσερις ομάδες μαθητών της Γ τάξης για την συμμετοχή τους στον Διεθνή Εκπαιδευτικό Διαγωνισμό Πληροφοριακού Γραφήματος (infographic) – «Ο Ήλιος με μια ματιά» και τα έργα που παρήχθησαν.

Ο διαγωνισμός διοργανώνεται από την κοινοπραξία του Ευρωπαϊκού Ηλιακού Τηλεσκοπίου (European Solar Telescope – EST) και τους εκπροσώπους της στο Ινστιτούτο Αστρονομίας,

Αστροφυσικής, Διαστημικών Εφαρμογών & Τηλεπισκόπησης (Ι.Α.Α.Δ.Ε.Τ.) του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών και σε συνεργασία με την Πανελλήνια Ένωση Υπευθύνων Εργαστηριακών Κέντρων Φυσικών Επιστημών (ΠΑΝ.Ε.Κ.Φ.Ε.).

Τα έργα των μαθητών θα συμπεριληφθούν στην solarpedia, εγκυκλοπαίδεια για τον Ήλιο.

Ομάδα 1:

Τάτση Βασιλική – Γ1